SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Skål 7561105
nr 756 1105
Skål
med hänklar, silver, Holland, sent 1800-tal samt finska kontrollstämplar, höjd: 8, längd: 19, vikt: ca 265 gr
måndag 30 april 2012
kl 18:53:45
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.